Pogoda

Pogoda Dziwnów z serwisu

Opinie

  • Serdecznie pozdrawiamy Panią Gospodynię. Urzekła nas jej życzliwość, jej profesjonalizm i pomocność. Miła, domowa atmosfera, jaka panuje w pięknym klimatycznym domu z duszą, zachęca by tu wracać. Byliśmy w Dziwnowie już 4 razy i raczej na tym nie poprzestaniemy. Za wszystko Gospodarzom dziękujemy!

    Hanna Kowalska z Poznania
  • Po prostu super. Niczego nam tu nie brakowało no chyba, że czasu bo żal było opuszczać to cudowne miejsce. Pozdrawiamy cudownych gospodarzy!!!

    Krzysztof z Lichenia
  • Czysto schludnie i dokładnie tak jak sobie to wyobrażaliśmy. Przed przyjazdem czytałem liczne opinie na temat tego domu żadna z nich nie okazała się być przesadzona czy ubarwion,a wszystko było super.

    Marek z Kielc
  • Pokoje schludne, czyste, takie jak przedstawione na zdjęciach. Dobra lokalizacja, miła obsługa. Zdecydowanie polecam!!!

    Anna Nowak z Koszalina
  • Spędziłam z rodziną tydzień w Willi Róża i jestem bardzo zadowolona z pobytu. Obiekt w pełni przygotowany dla rodzin z dziećmi.

    Katarzyna Kowalska

O Nas

Serdecznie zapraszamy do Willi Róża w Dziwnowie

Serdecznie witamy w naszej rodzinnej 'Willi Róża'. 'Willa Róża' położona jest w urokliwej wschodniej czesci Dziwnowa. Z naszych okien rozpościera sie piękny widok na rzekę Dziwna oraz na przystan jachtową 'Marina'. 'Willa Róża' oddalona jest 150 m od plaży , 250 m od centrum miasta, oraz 100 m od portu rybackiego . Gospodarze 'Willi Róża' zapraszaja Państwa bardzo serdecznie do Dziwnowa na czystą plaże ,kapiele , rowery i spacery. Czekamy właśnie na Ciebie i cała Twoją rodzine!

Dziwnów

Dziwnów - miasto, siedziba Urzędu Miasta i Gminy położone w powiecie kamieńskim. Miejscowość nadmorska atrakcyjnie położona na Mierzei Dziwnowskiej między Morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną Mierzeja Dziwnowska oddziela od wód Bałtyku północną część Zalewu Kamieńskiego tzw. Zatokę Wrzosowską. Północny brzeg mierzei to piękna plaża, południowo-zachodni jezioro Martwa Dziwna. Dziwnów po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie z 1243 roku. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem.

W XIII w. Dziwna uległa zapiaszczeniu i straciła swoje znaczenie handlowe. W latach 1820-30 zaczęli napływać do Dziwnowa pierwsi kuracjusze rozpoczynając w ten sposób rozwój miejscowości jako kąpieliska morskiego. Odkrycie w 1896 roku źródeł solankowych przyczyniło się do budowy łazienek solankowych i borowinowych. Atrakcją Dziwnowa jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ciągnie się malownicza promenada.Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to świetne miejsce do wędkowania.

Dobrze chroniony falochronem port oraz możliwość bezpiecznego cumowania przy nabrzeżu u ujścia Dziwny, zachęcają żeglarzy do częstych wizyt. W lipcu swój etap w Dziwnowie mają dwie duże imprezy żeglarskie, a we wrześniu kolejna.Atrakcją turystyczną jest też most zwodzony na rzece Dziwnie j- o tej konstrukcji, jeden z nielicznych w Europie. Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim cumują statki wycieczkowe „Korsarz” i „Victoria” zbudowane na wzór okrętów pirackich. Wszyscy chętni mogą wypłynąć nimi w morze albo dopłynąć do niedalekiego Kamienia. Bardzo przyjemnym do spacerów miejscem jest port rybacki, położony przy nabrzeżu Dziwny. Znajduje się przy nim pomnik w kształcie kotwicy upamiętniający rybaków, którzy zginęli na morzu. W obrębie portu można kupić świeżą rybkę od miejscowych rybaków. Wody Bałtyku i Zalewu Kamieńskiego zachęcają do wypróbowania sił w sportach wodnych, takich choćby jak żeglarstwo, surfing, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, narty wodne, jazda na bananie.

Dziwnów z lotu ptaka